עורך דין לענייני ירושה

חוק הירושה כולל כללים נוקשים לגבי אופן חלוקת רכושו של אדם לאחר שנפטר. מי שרוצה להבטיח מימוש מלא של הרצון שלו, ושל הדרך הנכונה בעיניו להעביר את הרכוש שצבר בימי חייו, חייב לערוך צוואה – וכדאי מאוד לעשות זאת בעזרת עו"ד מנוסה, כך שלא ניתן יהיה לערער על המסמך רב החשיבות.

בקיאות מקצועית ורגישות אנושית

צוואות וירושות הן נושא רגיש מאין כמותו. לרוב בני האדם קשה, לפעמים אפילו בלתי אפשרי, לחשוב על מוות – ועל כן כל פעולה משפטית בהקשר זה חייבת להתבצע ברגישות מרבית ועל בסיס בקיאות מקצועית גבוהה. על פי החוק הקיים, ישנם מספר סוגי צוואות: בכתב יד, בפני עדים, בעל פה ובפני רשות. החוק מפרט גם את כל הפגמים האפשריים – מהותיים וצורניים – שעלולים להביא לכדי פסילתה של צוואה מכל סוג. הידע רחב ההיקף של עו"ד שירה פדידה בנושא, ובפרט ההיכרות המעמיקה עם החקיקה ועם פסיקות רלוונטיות, מבטיח צוואה נטולת ליקויים, ובהתאם ודאות מוחלטת בכך שהיא תמומש במלואה. סוג ספציפי של צוואות שכדאי להיות מודעים לקיומו הוא צוואות הדדיות. מטרת צוואה הדדית היא לאפשר לבני זוג להסדיר את חלוקת הרכוש המשותף גם בתקופה שבה אחד מביניהם עדיין בחיים וגם לאחר ששניהם הלכו לעולמם והילדים הופכים להיות המוטבים הבלעדיים. חשוב להדגיש שבניגוד לצוואה "רגילה", שאותה ניתן לשנות בכל עת, לגבי צוואה הדדית חלים כללים אחרים – כך שמדובר בסוגיה משפטית מורכבת.

באילו מקרים מומלץ לחתום על ייפוי כח מתמשך?

החוק מקנה לכל אדם את היכולת לוודא שרצונו יבוא לידי ביטוי גם בעודו בחיים, אם חלילה לא יהיה כשיר לטפל בענייניו ו/או לקבל החלטות משמעותיות. האמצעי הוא חתימה על ייפוי כח מתמשך, ובאופן עקרוני כדאי לכל אחד ואחת לנצל אופציה זו. ייפוי כח מתמשך הוא למעשה כתב מינוי. במסמך זה מפרט האדם מי ימונה לנהל את ענייניו אם ייווצר בכך צורך, ומהם תחומי האחריות שיופקדו בידי אותו מיופה כח: נושאים כספיים, נושאים רפואיים ו/או נושאים אישיים. ניתן למנות מספר אנשים ולחלק ביניהם את האחריות, וכן לבחור מראש גם מיופה כח חלופי למצב שבו המיופה הראשון לא יהיה כשיר למלא את התפקיד. על-מנת שייפוי הכח יהפוך לבעל תוקף מחייב, נדרש אישור של האפוטרופוס הראשי, ועוד קודם לכן לחתום על המסמך אצל עו"ד שמוסמך לכך.

Call Now Buttonהתקשרו לייעוץ
גלילה לראש העמוד
התחילת שיחה
זקוקים לעזרה
שלום, אוכל לעזור?