עורך דין הוצאה לפועל

רשות האכיפה והגבייה – או בשם המוכר יותר שלה, "הוצאה לפועל" – היא גוף אשר משפיע על החיים של רבים בארץ, ובאופן משמעותי מאוד. על-מנת להתנהל מול רשות זו באופן שישמור על האינטרסים המהותיים שלכם, ובפרט אם אתם בצד החייב, מומלץ להיעזר בליווי משפטי צמוד של עורך דין הוצאה לפועל עם ניסיון רב.

חדלות פירעון

בשנת 2019 התחוללה מהפכה של ממש בנושא רגיש זה, כשחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נכנס לתוקף. מהות החוק החשוב היא שאנשים שנקלעו לחובות כבדים אינם עבריינים, ועל כן נדרשת תמיכה בשיקום כלכלי ולא ענישה. בהתאם מקל החוק על חייבים שמעוניינים לממש הליך חדלות פירעון. במקביל יש בו גם סעיפים שנועדו למקסם את שיעור החזר חובות, וכן סנקציות מחמירות כלפי שמי שמתנהל בחוסר תום לב. החוק כולל כ-400 סעיפים ונחשב למורכב במיוחד – ולכן נדרשת בקיאות מקצועית מעמיקה כדי לפעול לפיו ולמצות את האפשרויות שהוא מעניק.

איחוד תיקים

איחוד תיקים הוא צעד נוסף שנועד לסייע לחייב למצוא פתרון נכון למשבר הכלכלי אליו נקלע. ניתן לאחד תיקים מסוגים שונים, פרט לתיקי מזונות, תיקי שטרות שבהם הוגשה התנגדות ותיקים שכוללים עניין לא כספי (למשל צו עשה או מימוש משכנתא). כבר במעמד הבקשה לביצוע האיחוד על החייב לשלם 3% מכלל החובות – בקופת לשכת ההוצאה לפועל ובמזומן בלבד. בהמשך ישלם האדם מדי חודש סכום דומה, 3% מהחובות. במסגרת ההליך תבוצע חקירת יכולת, ע"י רשם ההוצל"פ. על החייב לחשוף את כל הנכסים שהיו לו ב-5 השנים האחרונות, כולל זכויות שהוגשו בגינן תביעות, וכן לפרט את כל החובות שצבר.

הסדרי חובות

עצם האינטראקציה עם ההוצאה לפועל עלולה להיות כרוכה בהוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ, עיקולים מגבילים ועלויות כלכליות גבוהות. על-מנת להימנע מכך מומלץ לפעול לגיבוש הסדר חוב מול הנושים עוד לפני שרשות האכיפה והגבייה נכנסת לתמונה. הסדר חוב הוא אינטרס מובהק גם כשההוצאה לפועל כבר מעורבת בתיק.

Call Now Buttonהתקשרו לייעוץ
גלילה לראש העמוד
התחילת שיחה
זקוקים לעזרה
שלום, אוכל לעזור?