עורך דין גירושין

גירושין הם אתגר מורכב במיוחד – גם בהיבט הרגשי, גם מבחינה כלכלית וגם בשל הארגון מחדש של מרכיבים רבים בחיים. בלא מעט מקרים מצטרף לכל הנ"ל גם הצורך לנהל הליכים משפטיים סביב סוגיות שעלולות להיות נפיצות כמו מזונות הילדים, זמני השהות והמשמורת. רק עם עו"ד גירושין עם ניסיון רב ומחויבות מוחלטת לעזור לכם לשמור על האינטרסים המהותיים תוכלו להתמודד בהצלחה עם האתגר ולהתחיל את החיים החדשים בדרך הנכונה ביותר מבחינתכם.

מזונות ילדים

בשנים האחרונות השתנתה הגישה, ובפרט התחוללה מהפכה בעקבות פס"ד של ביהמ"ש העליון בתיק בע"מ 919/15. כיום השאיפה היא לשוויוניות בין ההורים כך ששניהם יוכלו מצד אחד למלא את חובתם לילדים ומצד שני לבנות את עצמם מחדש עם מינימום מגבלות. לכושר ההשתכרות של האב והאם יש השפעה ממשית על מזונות ילדים מגיל 6, וכך גם לחלוקת זמני השהות ביניהם. עוד כדאי לזכור שישנם הבדלים בלתי מבוטלים בין צרכי ילדים בגילאים שונים, ועוד שינויים שמתרחשים לאורך השנים, ולכן ייתכן צורך בהגשת בקשה להקטנת / הגדלת גובה המזונות – בקשה שכזו מומלץ בחום להגיש בלוויית עורך דין גירושין מיומן (או כמובן עורכת דין בקיאה ומחויבת אליכם – עוה"ד שירה פדידה).

זמני שהות

גם לגבי זמני שהות (מונח שמחליף את "הסדרי ראייה") התחוללו תמורות משמעותיות בעשורים האחרונים. הנטייה היא לאפשר זמנים נרחבים ככל האפשר לשני ההורים, כדי שהילדים ייהנו מנוכחות משמעותית גם של האב וגם של האם. יחד עם זאת יש גם מצבים שבהם מתגלים חילוקי דעות בין ההורים, כולל אלה שמחייבים תסקיר עו"ס ואפילו הליך שנקרא העברת משמורת מאם לאב. כשזה המצב מתעצמת החשיבות של הליווי המשפטי הצמוד.

הסכם גירושין

הסכם גירושין עשוי לכלול התייחסות לסוגיות רבות נוספות. ביניהן: אופן גידול הילדים (למשל אופי בתי הספר שבהם ילמדו, או הסכמות לגבי חופשות עם האב או האם), חלוקת האחריות בין ההורים (כשההמלצה היא על משמורת משותפת, כלומר אחריות שווה לאב ולאם), איך יחולקו הנכסים המשפחתיים בין הצדדים, ועוד. ליווי משפטי מקצועי הכרחי כדי לוודא שהניסוחים תואמים את האינטרסים שלכם ולא משאירים מקום לאי הבנות או פרשנויות. גם אם הפרידה ידידותית, כדאי לזכור שהמציאות דינמית, וכי בעתיד ייתכנו קונפליקטים, ועל כן לא כדאי לוותר על שירותי עו"ד גירושין.

כתובות חשובות

הערכאות השיפוטיות בירושלים שבהן נידונים תיקי גירושין שוכנות בשכונת גבעת שאול ב'. הכתובות: ביהמ"ש לענייני משפחה – רחוב בית הדפוס 12 בית הדין הרבני – רחוב עם ועולמו 4

Call Now Buttonהתקשרו לייעוץ
גלילה לראש העמוד
התחילת שיחה
זקוקים לעזרה
שלום, אוכל לעזור?