ידועים בציבור

חיים משותפים לא מחייבים חתונה פורמלית. עוד ועוד זוגות בוחרים לחיות ביחד כידועים בציבור, ויש גם מי שנאלצים לעשות זאת מפני שהמדינה מסרבת לאפשר להם לבוא בברית הנישואין. בכל מקרה ישנם כמובן קווי דמיון רבים בין זוגות נשואים לבין ידועים בציבור, ומצד שני דגשים ייחודיים – כדי לממש את כל הזכויות האפשריות כדאי להיעזר בשירותי עו"ד לענייני משפחה. ייעוץ משפטי מקצועי הכרחי גם במקרים של פרידה.

הסכם ממון ידועים בציבור

עבור ידועים בציבור ההסכם שמעגן את כל הסוגיות הכלכליות, ולא רק אותן, נקרא הסכם חיים משותפים. כשלאחד מבני הזוג, או לשניהם כמובן, יש ילדים מפרקים קודמים בחייהם, מומלץ להתייחס גם לדרך גידולם ובעצם לכל ההתנהלות של התא המשפחתי החדש שנוצר. גיבוש הסכם חיים משותפים הוא מלאכה מורכבת שמחייבת הן בקיאות והן רגישות, וכן זיהוי מוקדם של בעיות שעלולות להתעורר ומתן מענה מדויק. רק ניסוחים חדים וברורים לכל מבטיחים שלא ייווצרו בעתיד אי הבנות או פתח להתנערות מההסכם, וששני בני הזוג יוכלו לשמור על האינטרסים המהותיים מבחינתם. כדאי להדגיש כי שלא כמו הסכם ממון ידועים בציבור לא חייבים לאשר את הסכם החיים המשותפים בבית משפט – אבל מומלץ כן לעשות זאת (או לחילופין לאשר את המסמך אצל נוטריון). מבחינת הרשויות, ובהן למשל ביטוח לאומי, הסכם חיים משותפים מהווה הוכחה ניצחת לזוגיות ומקל על מיצוי הזכויות במקרים רבים.

מזונות ידועים בציבור

אמנם חוק יחסי ממון בין בני זוג לא חל על ידועים בציבור, אולם ישנם מצבים שבהם בית משפט כן פוסק מזונות גם לאחר פרידה של זוג שלא היה נשוי. בכל מקרה לבית המשפט יש חופש פעולה נרחב למדי, כשבין השיקולים: אופי הקשר, רמת החיים שאפיינה את משק הבית המשותף, ויתור על קריירה מצד אחד הצדדים על-מנת לסייע לבן/בת הזוג ועוד. בדרך כלל גם אם נפסקים מזונות לידועים בציבור, הם יהיו לפרק זמן יחסית מצומצם וגם הסכום לא יהיה גבוה. הגעה לבית משפט עם עו"ד מנוסה מסייעת להגיע לפסיקה האופטימלית מבחינתך.

הסדרי ראייה ידועים בציבור

הסדרי ראייה – או בשמם העדכני, זמני שהות – הם סוגיה רגישה נוספת בכל זוגיות שמתפרקת, כולל אצל ידועים בציבור. חשוב לדעת שחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות תקף גם לגבי זוגות לא נשואים, ובהתאם הדרך המומלצת היא להגיע להסכם.

Call Now Buttonהתקשרו לייעוץ
גלילה לראש העמוד
התחילת שיחה
זקוקים לעזרה
שלום, אוכל לעזור?