הסכמי ממון

כל מערכת יחסים זוגית היא מטבעה גם שותפות כלכלית. התעלמות מעובדה פשוטה זו עלולה להוביל לקונפליקטים, סכסוכים ונזקים שונים לשני הצדדים. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא הסכם ממון – שמהווה מרכיב משמעותי בהבטחת זוגיות יציבה לטווח ארוך. חשוב ליצור הסכם זה באופן מושכל, על בסיס ידע וניסיון רלוונטיים, ולהקנות לו תוקף משפטי מחייב.

איך מקנים להסכם ממון תוקף משפטי מחייב?

מומלץ לחתום על הסכמי ממון לפני החתונה, כשחוק יחסי ממון בין בני זוג עדיין לא חל על שני הצדדים. הסכם טרום נישואין זוכה לתוקף רשמי רק לאחר אישור - שאותו מוסמכים לספק רשמי נישואין, נוטריונים, בתי דין רבניים ובתי משפט לענייני משפחה. גם לאחר החתונה ניתן לערוך הסכם ממון. החוזה עשוי להיות מורכב יותר, ובפרט אם חלף פרק זמן משמעותי מאז שבני הזוג באו בברית הנישואין - אבל עם עו"ד מנוסה מובטח לכם מענה משפטי מדויק ומקיף. במקרה כזה נדרש אישור של בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני. עוד כדאי לדעת כי גם ידועים בציבור יכולים לחתום על הסכם ממון - ואף כדאי שיעשו זאת. על זוגות אלה לא חלה החובה הנ"ל, אם כי מומלץ בכל זאת לפנות אל בית המשפט כדי שיאשר אותו. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים במלוא מאת האחוזים שבמקרה של פרידה היא תתנהל לפי הכללים שמפרט ההסכם.

מדוע חשוב לערוך חוזה ואילו נושאים מומלץ לכלול בו?

ללא הסכם ממון, במקרה של פרידה, ההכרעה על חלוקת הרכוש השייך להם עלולה להתבצע על סמך חוק יחסי ממון בין בני זוג - שלא בהכרח משקף את האינטרסים המלאים של שני הצדדים. בפרט כך הדבר כשלאחד הצדדים הון התחלתי משמעותי. גם לקראת פרק ב', וכשבתמונה יש גם ילדים מפרק א', מתעצמת חשיבותו של ההסכם על-מנת למנוע קיפוח ופגיעה כלכלית בחלק מבני המשפחה המורחבת. הבסיס של החוזה הוא הסוגיות הכספיות והכלכליות. ניתן לכלול בו גם התייחסות מפורטת לנושאים נוספים שעשויים להתעורר אם בני הזוג יחליטו להפסיק את החיים המשותפים. יחד עם זאת חשוב להדגיש שסעיפים בנוגע למזונות עבור ילדים או הסדרי ראייה לא יאושרו ע"י הגורמים הרלוונטיים.

Call Now Buttonהתקשרו לייעוץ
גלילה לראש העמוד
התחילת שיחה
זקוקים לעזרה
שלום, אוכל לעזור?